Transportlīdzekļa ritošā daļa ietver sevī visas tās detaļas, kas nodrošina mašīnas virzību un vadāmību uz ceļa. Tas ir viss, kas nodrošina, ka mašīna uz ceļo ripo, griežas un reaģē uz mašīnas ceļā esošajiem apstākļiem. Automašīnas ritošajā daļā ietilpst pusasis, amortizācija, stūrēšanas iekārtas, bukses, gultņi un visas citas detaļas, kas nodrošina mašīnas ripošanu un griešanos.

Kad veikt ritošās daļas diagnostiku

Arī jaunām mašīnām, ritošās daļas diagnostiku ieteicams veikt vismaz reizi gadā, kopā ar automašīnas sagatavošanu tehniskajai apskatei. Tādā veidā jūs nepalaidīsiet garām lielās problēmas, kā arī būsiet pievērsis uzmanību arī potenciālajiem bojājumiem, kas var sagādāt problēmas nākotnē. Ja jūsu automašīna ir vismaz desmit gadus veca, ieteicams ritošo daļu pārbaudīt katras sezonas sākumā, it īpaši, ja mašīna nav ilgi lietota.

Tāpat, protams, pilnu diagnostiku nepieciešams veikt pēc jebkāda trieciena saņemšanas, piemēram, iekļūstot avārijā vai uztriecoties kādam šķērslim. Varētu likties, ka visa ritošā daļa nav bojāta, taču tas ir maldīgs priekšstats. Ritošā daļa savā starpā ir ļoti saistīta, tāpēc trieciens vienā vietā noteikti ietekmē arī citas vietas.

Kā zināt, ka ir ritošās daļas problēmas

Ritošās daļas bojājumi gan var būt pamanāmi – sadzirdami vai sajūtami vadot automašīnu, kā arī tādi, ko, neesot speciālistam, nav tik viegli pamanīt. Pirmkārt, ja jūtat pretestību stūrē vai tā vairs neturas vidējā stāvoklī, iespējams ir bojāta stūres iekārta. Otrkārt, ja braukšana ir nekomfortabla un ir pasliktinājusies automašīnas vadāmība griežoties, varētu būt jāveic amortizatoru remonts. Treškārt, ja braucot un grozot automašīnas stūri dzirdat dažādus trokšņus vai jūtat vibrāciju, visticamāk, nolietojies kāds no ritošās daļas stiprinājumiem.

Tajā pat laikā CarWay atgādina – negaidiet, kad automašīna sāks izlaist skaņas. Jebkura bojāta vieta ritošajā daļā var būt bīstama braukšanas laikā vai sagādāt jau daudz lielākas izmaksas vēlāk.

Kādus ritošās daļas remontdarbus piedāvājam

Serviss CarWay piedāvā pilna komplekta ritošās daļas remonta nodrošināšanu. Mēs spēsim veikt jebkuru ritošās daļas remontdarbu, sākot no rokas bremzes remonta līdz gultņu maiņai.

Jebkuri darbi sākas ar diagnostiku. Piedāvājam saviem klientiem veikt gan pilnu diagnosticējošo darbu veikšanu, gan atsevišķu automašīnas daļu detalizētu apskati. Papildus jau minētajiem kompleksajiem darbiem, pie mums varat veikt arī, piemēram šādus darbus: lodbalstu maiņa, dažādu atsperu maiņa, kardāna krustiņu maiņa, reduktoru remonts, stūres pirksta maiņa un citi. Tikai retais darbs mūsu servisa speciālistiem nav pa spēkam.

Papildus varam veikt detalizētu amortizatoru diagnostiku un amortizatoru maiņu. Amortizatori ir īpaši svarīgi, lai nodrošinātu komfortablu braukšanu un drošu manevrēšanu. Ja amortizatori ir nolietojušies, tad obligāti jāveic vai nu amortizatoru maiņa vai esošo amortizatoru restaurācija. Braukt ar bojātiem vai nolietotiem amortizatoriem ir bīstami, jo tas apdraud gan jūsu drošību, gan sliktāk pasargā pārējo ritošo daļu no triecieniem.