Lai nodrošinātu motora kalpošanu ilgtermiņā, automašīnas saimnieka pienākums ir rūpēties, lai vienmēr būtu nodrošināts pietiekami motora specifikācijai atbilstošas un kvalitatīvas auto eļļas. Eļļas uzturēšanā ietilpst gan regulāra eļļas maiņa, gan eļļas līmeņa noturēšana ar regulāru eļļas krājumu papildināšanu.

Eļļas pietiekamība un kvalitāte ir motora ilgdzīvošanas pamatnoteikums. Pat nedaudz darbinot motoru bez eļļas, tam jau radīsies bojājumi, kuru novēršana izmaksās daudz vairāk kā tas, cik maksā eļļas maiņa.

Ražotāju ieteikumi eļļas maiņai

Lielākā daļa cilvēku uzticas dažādos avotos uzzinātajiem maksimālā nobraukuma apmēriem ar vienu eļļas maiņas reizi. Tieši tāpēc nereti cilvēki izspiež maksimumu, ko drīkstētu ar vienu eļļas maiņu veikt. Viens universāls veids, kā neaizmirst eļļas maiņas ir darīt to reizi gadā, kad gatavojaties automašīnas tehniskajai apskatei. Tomēr, ja gadā nobraucat vairāk kā 15 tūkstošus kilometru, šāds paņēmiens nestrādās.

Kā var zināt, ka jāmaina eļļa

Tomēr vairākums servisu speciālistu neiesaka cilvēkiem gaidīt tik ilgi un nobraukt 15 tūkstošus kilometrus pirms kārtējās eļļas maiņas. Pastāv vairākas pazīmes, kurām jāpievērš uzmanība, lai noteiktu, ka jāveic eļļas maiņa:

  • Eļļas brīdinājuma lampiņa. To noteikti nedrīkst ignorēt un eļļa ir jāpapildina nekavējoties.
  • Nosēdumi. Pārbaudot eļļas līmeni, pievēršat uzmanību arī tās sastāvam. Ja eļļā novērojat nosēdumus, jāveic tās nomaiņa.
  • Trokšņi. Ja eļļa ir slikta vai mašīnai tās sāk trūkt

Auto eļļas maiņas nepieciešamība ātrāk par 15 tūkstošiem kilometru vai biežāk kā reizi gadā uzreiz nenozīmē to, ka jūsu auto ir kāda tehniska problēma. Kamēr palielināts eļļas patēriņš parasti norāda uz dzinēja problēmām vai sūci sistēmā, eļļas kvalitātes zudums var norādīt arī uz nekvalitatīvu eļļu pie piepildīšanas vai neatbilstošu eļļu, to papildinot.

Eļļas maiņa automātiskajai pārnesuma kārbai

Ja braucat ar automātisko kārbu, tad jau rēķināties, ka eļļas maiņa jums ir sarežģītāka un vēl būtiskāka. Automātiskās ātrumkārbas eļļas maiņa ir jāveic biežāk, tāpat arī regulārāk nepieciešams sekot līdzi eļļas līmenim un kvalitātei. Pamatojums šādai automātiskās kārbas eļļas maiņai ir tas, ka šī veida pārnesuma mehānika eļļu izmanto daudz intensīvāk kā mehāniskām ātrumkārbām. Tās funkcijas ir daudz plašākas, līdz ar to nepieciešams pievērst vēl lielāku uzmanību kvalitātei. Pārāk novēlota eļļas maiņa automātiskajā ātrumkārbā var radīt nopietnas izmaksas kārbas remontā. Īpaši aicinām pievērst uzmanību ātrumkārbas eļļas maiņai, ja tikko esat iegādājies lietotu auto.

Ko piedāvā CarWay

Mūsu serviss piedāvā jebkura auto eļļas un eļļas filtru maiņas, nodrošinot pilnu servisu gan mašīnām ar mehānisko, gan automātisko kārbu. Mūsu serviss ir sertificēts Toyota un Lexus pārstāvis, taču ar rūpēm pieiesim katra auto remontam. Saņemot eļļas maiņu kā daļu no plašākiem pakalpojumiem, varam piedāvāt eļļas maiņas akcijas.