Dzinējs, neapšaubāmi, ir galvenā automašīnas detaļa. Līdzīgi kā cilvēka sirds, tā ir pamats visam un pārējās detaļas bez tās nevarētu iztikt. Līdzīgi kā cilvēka sirds, tas ir ļoti komplekss mehānisms un katra tā detaļa ir svarīga. Tieši tāpēc dzinējs ir ļoti jāsaudzē un regulāri jāveic tā apkope.

Mašīnas veiktspēja atkarīga no dzinēja stāvokļa

Katrai mašīnai pēc tās salikšanas ir konkrēts jaudas apjoms, ko tā var saražot. Uzturot mašīnu labā kārtībā, maksimālā dzinēja jauda ar laiku nesarūk. Tāpat arī kvalitatīvs dzinējs neradīs problēmas mašīnas ekspluatācijas laikā – nepalielināsies degvielas un eļļas patēriņš. Ja nerūpēsieties par automašīnas dzinēja stāvokli vai arī iegādāsieties auto, kura dzinējs nav redzējis regulāras apkopes un dzinēja diagnostiku, varat rēķināties, ka ar mašīnu būs vairāk problēmas un tā patērēs vairāk degvielas.

Neļauj dzinējam sākt bojāties

Dzinēja gaismiņa panelī parasti neieslēdzas bez iemesla. Tas var notikt gan trūkstošas eļļas dēļ, gan bojātu dzinēja detaļu dēļ. Iemeslu patiešām var būt daudz, bet visi no tiem ir vērā ņemami. Arī tad, ja tikko esat izgājis tehnisko apskati, dzinēja problēmas var parādīties pēkšņi.

Pat ja šķiet, ka motoram nekas nav un lampiņa deg tikai kādas kļūdas dēļ, ņemiet vērā, ka motora diagnostika cenas izteiksmē maksās daudz mazāk, kā tā labošana. Labāk lieku reizi aizbraukt uz servisu un noskaidrot, vai viss tiešām ir kārtībā.

Cik maksā dzinēja remonts

Nereti pastāv uzskats, ka, ja servisā pasaka, ka mašīnā ir motora problēmas, tad laiks sākt domāt par mašīnas norakstīšanu. Lai gan tā ir tiesa, ka dzinēja remonts ir dārgāks par citu detaļu remontu, tas ir pamatoti. Motora remonts parasti ir ļoti apjomīgs un prasa visas smagās detaļas izņemšanu, izjaukšanu, salikšanu un ievietošanu atpakaļ iekšā. Dažkārt var iztikt arī ar mazākiem darbiem, taču, ja, piemēram, jāveic dzinēja kapitālais remonts, jārēķinās ar lielām izmaksām. Ja dzinēja problēmas radušās ar vairāk kā 10 gadus vecu auto, tad, iespējams, remonts neatmaksāsies, taču jaunākiem auto dzinēja maiņas cena parasti ir pamatota, jo mašīnai ir prognozējams vēl ilgs mūžs.

Ko piedāvā CarWay

Pilna profila autoserviss piedāvā pilna klāsta motoru remontu – sākot no maziem darbiem līdz dzinēju pārbūvēšanai. Mūsu autoserviss ir sertificēts Toyota un Lexus remontu veikšanai, bet augstā kvalitātē spēsim veikt jebkuras markas dzinēju remontu.

Jebkuras problēmas risināšanas sākas ar dzinēja komjūterdiagnostiku. Motora diagnostika parasti sniedz ieskatu kļūdas saknē un, it īpaši jaunām mašīnām, jau pasaka, kur meklējama problēma un cik tā ir smaga. Tas atvieglo autoservisa darbiniekiem remontu un ietaupa laiku klientam. Tālāk var veikt jebkuru motora remonta darbu, sākot no sprauslu remonta līdz motora restaurācijai. Veicam arī dīzeļu sprauslu remontu.