Turbīnas ir dzinēju sastāvdaļa, kas nodrošina augstāku enerģijas saražošanu, jeb lielāku jaudu, reizē mēģinot proporcionāli samazināt enerģijas patēriņu, kā arī izplūdes gāžu nonākšanu vidē. Rezultātā šī ierīce dod vairāk jaudas, patērējot mazāk degvielas. Mūsdienās gandrīz ikviena jaunā automašīna ir aprīkota ar automašīnas jaudai piemērotu turbīnu.

Turbīnas ir vienas no sarežģītajām mašīnu sastāvdaļām

Ja citas dzinēja un pašas automašīnas detaļas prot labot daudzi vairāk vai mazāk kvalificēti speciālisti, automašīnas turbīna ir augsti specifiska sastāvdaļa, tāpēc to labāk ļaut labot tikai pieredzējušiem speciālistiem ar profesionālu aprīkojumu. CarWay servisa profesionāļi var nodrošināt gandrīz jebkuras automašīnas turbīnas remontu. Īpaši specializējoties Toyota un Lexus automašīnu labošanā, CarWay veic sertificētu šo automašīnu turbīnu remontu.

Potenciālās problēmas un to cēloņi

Turbīnas bojājas gan jauniem, gan vecākiem automobiļiem. Liela daļa turbīnas problēmu var rasties automašīnas ekspluatācijas rezultātā nevis no automašīnas un turbīnas vecuma, bet gan no ekspluatācijā izmantotās eļļas, dzinēja darbības un tā defektiem. Turbīnas problēmas var radīt:

  • ilgstoši nemainīta, netīra eļļa
  • dzinēja defektu rezultātā radītas metāla skaidiņas
  • periodiska vai ilgstoša braukšana ar zemu eļļas līmeni
  • katalizatora defekti
  • paaugstināta turbīnas slodze, ko var radīt defekti gaisa aprites sistēmā
  • dzinēja bojājumu rezultātā turbīnā iekļuvuši svešķermeņi

Kā redzams, lielāko daļu turbīnu problēmu rada vispārējas dzinēja un motora ekspluatācijas problēmas. Tādēļ nereti turbīnas ekspluatācijas problēmas rodas no pārāk retas padziļinātas automašīnas un dzinēja tehniskās apskates.

Cik maksā turbīnas remonts

Turbīnas remonta cena ir atkarīga no diagnostikas rezultātā noteiktā darbu apjoma. Ja turbīnas efektīvas darbības nodrošināšanai nepieciešama tikai ierīces apkope un nav nepieciešams mainīt nevienu no tās daļām, remonts var izmaksāt pārdesmit eiro. Savukārt, ja nepieciešami nopietnāki darbi, plaša rezerves daļu maiņa vai pilnīga turbīnu restaurācija, varat rēķināties ar augstākām izmaksām. Ja turbīna ir ļoti sliktā stāvoklī, lētāk var būt iegādāties jaunu, nekā maksāt par remonta darbiem un rezerves daļām. Katrs gadījums ir individuāls, tāpēc par labāko lēmumu var lemt tikai pēc turbīnas apskates.