Savirze ir transportlīdzekļa riteņu stāvoklis attiecībā pret virsmu, jeb cik paralēli riteņu (riepu) virsma pieskaras brauktuvei. Vienkāršā valodā sakot, cik šķībi ir riteņi. Savirzes regulēšana ir viena vai vairāku riteņu horizontālā novietojuma izlīdzināšana. Savirze un tās regulēšana ir viens no  būtiskākajiem darbiem, kas jāveic jebkuras auto apskates un apkopes laikā. Tas lielā mērā ietekmē gan braukšanas komfortu, gan drošību, gan riepu kvalitāti un nolietojumu.

Kā noteikt problēmas savirzē

Savirzes problēmas var diagnosticēt servisā, taču tās agri vai vēlu pamanīs katrs šoferis. Veidi, kā pamanīt problēmas riteņu ģeometrijā ir:

  • Vērot automašīnas stūres novietojumu vidējā pozīcijā.
  • Braucot ar stūri vidējā pozīcijā, mašīnai ir tendence braukt uz labo vai kreiso pusi.
  • Novērojams pastiprināts vienas vai vairāku riepu iekšmalu vai ārmalu nodilums

Kad jāveic savirzes regulēšana

Šī darbība noteikti jāveic, ja novērojat kādu no iepriekš minētajām problēmām. Papildus, auto savirzes regulēšana ir jāveic pēc jebkuriem stūres vai ritošā sastāva remontdarbiem. Neviens speciālists nespēj uzlikt perfekti taisni visus četrus riteņus, tāpēc, saņemot šāda veida servisa pakalpojumus, noteikti uzstājat uz savirzes regulēšanu darbus beidzot. CarWay servisa speciālisti garantē, ka savērsuma regulēšanas darbi tiek veikti pēc katra stūres mehānisma vai ritošā mehānisma remontdarba, tajā skaitā pēc riepu uzlikšanas un balansēšanas.

Ieguvumi, braucot ar pareizi saregulētu savirzi

Braucot ar automašīnu, kura ir labā tehniskā stāvoklī, tas gandrīz vienmēr ir arī ekonomiskāk, ne tikai drošāk un komfortablāk. Braucot ar automašīnu, kurai ir pareizi saregulēti riteņi, autovadītājs iegūst vairākus plusus:

  • droša braukšana, izslēgta iespēja nemanāmi novirzīties no brauktuves
  • komforts, kas rodas no iespējas turēt stūri vidējā stāvoklī, nedomājot par tās novirzi
  • mazāks un vienmērīgs riepu nodilums, nodrošinot maksimālu to dzīves ilgumu
  • samazināta pretestība, līdz ar to arī mazāks degvielas patēriņš
  • pareiza saķere ar ceļu, uzlabojot vadāmību un nodrošinot maksimālu bremzēšanas ceļu
  • nodrošināta vienmērīga daļa pārējiem ritošās daļas elementiem, neradot dažādu nolietotību starp detaļām un pastiprinātu nolietotību konkrēta rata ritošajai daļai

Savirzes regulēšanas izmaksas

Ņemot vērā, ka šis ir viens no biežāk servisos izplatītajiem pakalpojumiem, savirzes regulēšanas cena ir salīdzinoši zema. Ņemot vērā zemās izmaksas, nevajag palaist garām iespēju lieku reizi veikt savirzes diagnosticēšanas darbus. Savlaicīga riteņu ģeometrijas regulēšana novērš iepriekš minētās problēmas citu ritošās daļas detaļu kvalitātē. Aizmirstot par riteņu ģeometriju, radāt sev liekus drošības riskus.

CarWay servisa speciālisti savirzes regulēšanas darbus veic ātri, profesionāli un ar modernām ierīcēm. Atgādinām, ka esam sertificēts Toyota un Lexus serviss, tādēļ varat būt pārliecināti, ka mūsu rīcībā ir visas piemērotās tehnoloģijas augstas kvalitātes darbu veikšanai.