Automašīnas darbību nodrošina daudz dažādas mehāniskās detaļas, tajā skaitā dažādas siksnas. Līdzīgi kā ar lielāko daļu kustīgo daļu automašīnu dzinējos, arī siksnu maiņa ir regulāri veicams darbs. Gadījumā, ja to kvalitātei netiek pievērsta uzmanība, var notikt siksnu plīšana, kas ne tikai apstādinās automašīnas darbību ceļa vidū, bet var radīt arī papildus bojājumus siksnas plīšanas brīdī. Visbiežāk maināmās siksnas ir ģeneratora siksna un zobsiksna.

Ģeneratora siksna

Ģeneratora siksna nodrošina, ka automašīnā darbojas visas elektriskās ierīces. Tas ir ne tikai kondicionieris vai audio sistēma, bet arī logu tīrītāji, gaismas un centrālā atslēga. Rodoties problēmām ar ģeneratora siksnu, jārēķinās, ka ar mašīnu vairs pārvietoties nebūs iespējams. Tāpēc lieti pārliecināties, ka tā ir labā stāvoklī, pirms nepieciešana ģeneratora siksnas maiņa akūti.

Zobsiksna

Zobsiksna kontrolē automašīnās dzinēja sadales vārstus. Tā nodrošina, ka vārsti atveras un aizveras, tā rūpējoties par ciklisku un vienmērīgu motora darbību. Zobsiksnas maiņa nepieciešama, lai plīšanas gadījumā, motors ne tikai nepārstāj strādāt, bet arī darbojošais dzinējs nerada sev bojājumus vārstu kustību traucējumu dēļ.

Kā zināt, ka kāda siksna jāmaina

Lai gan zobsiksna un ģeneratora siksna pilda dažādas funkcijas, vienas vai otras siksnas problēmu gadījumā vērojamas līdzīgas pazīmes. Ja saplīst viena vai otra – skaidrs, ka uz priekšu vairs netiksiet. Pirmkārt, bojātas vai novirzījušās siksnas izraisa tikšķošas, svilpojošas un citas neierastas un augstas skaņas, kas nāk no motortelpas. Citas pazīmes var būt pastiprināta dūmošana, nevienmērīga dzinēja vai ģeneratora darbība. Ja esat nobraucis vismaz 80 tūkstošus kilometrus ar vienu siksnu, jāpasteidzas ar tās nomaiņu.

Būtiski pievērst siksnām uzmanību

CarWay servisa darbinieki vēlas uzsvērt, ka siksnas preventīva nomaiņa ir būtiska lieta, kas jāveic auto uzturēšanas laikā. Ja nepareizā brīdī kāda no siksnām plīst, var rasties plaši bojājumi motortelpā un var nākties mainīt daudz vairāk, kā tikai siksnu. Ģeneratora siksnas maiņas cena un zobsiksnas maiņas cena atkarīga no automašīnas, taču parasti šī detaļa nav ļoti dārga. Ja nav jāveic papildus bojāto blakus detaļu nomaiņa, siksnu maiņa nav dārgs darbs.